Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.


Úvod » Peletová kamna » Extraflame Serafina 7 kW


        

Extraflame Serafina 7 kW

Peletová kamna

doprava zdarma

skladem

 

Dostupnost: U dodavatele
Barva
naše cena bez DPH: 61 074 Kč
naše cena s DPH (21 %):
73 900 Kč

Lokální kamna s výkonem  až 7 kW vytopí místnost kolem 50 m2.

Kachlové opláštění chrání horké stěny od popálení. Distribuce vzduchu je podpořena ventilátorem a vychází mřížkou nad dvířky směrem dolů.  Litinová konstrukce spalovací komory pro dlouhou životnost. Zásobník na 15kg, spotřeba 0,6-1,7 kg/hod, výkon 2,4-7,1 kW. Účinnost 90,9 %. Barva černá, bordo, pergamena, bílá.Součástí zabudovaný termostat pro udržování nastavené teploty.

Jak kamna pracují?

Kamna se připojí do elektrické sítě. Do zásobníku v zadní části se nasypou pelety. Po stisknutí tlačítka start (nebo dle nastavení časového sepnutí a vypnutí) se rozbíhá motorek se šnekovým podavačem pelet, které padají do litinového hořáku. Zde se již nahřívá zapalovací váleček a horkým vzduchem se pelety zapálí. Zapíná se odtahový ventilátor kouřových spalin a pelety hoří.

Deset až patnáct  minut je doba kdy se udělá žár v hořáku,  kamna se pomalu nahřívají. Kouřový ventilátor pomáhá odtahovat spaliny do studeného komínu a je měřena teplota do komínu.

Po nahřátí přepne řídící jednotka kamna ze zapálení do provozu. To je doba kdy se dá ještě nastavit potřebná teplota prostoru a stupeň 1 až 5 výkonu. Potom vše již probíhá automaticky.

Pelety hoří v hořáku a po vyhoření na popel jsou “vyfouknuty “ ven, kde potom padají do popelníku pod hořákem. Po nahřátí výměníku vzduchu  na 65°C a více se zapíná velmi tichý axiální ventilátor. Ten odebírá chladný vzduch uvnitř kamen u podlahy a teplý vyfukuje mřížkou nad prosklenými dvířky směrem dolů. Toto je velmi podstatné, protože dochází k promíchání a ohřátí vzduchu i u podlahy do celé místnosti.  Přes sklo se šíří sálavé teplo a vysoké intenzitě, vždyť při hoření je teplota i 1000°C. Ohřáté stěny kamen také hřejí. Když vezmeme v úvahu, že teplota spalin je maximálně 130°C ale může být na minimum i 61°C potom může být účinnost až 96%.

To jsou ale hodnoty, které  kusovým dřevem nelze nikdy dosáhnout.
Výkon do vzduchu v kW:2,7 - 8,1Spotřeba paliva v kg/h:0,6 - 1,7Velikost kouřovodu v mm:80Vývod kouřovodu:zadníÚčinnost v %:90,9 - 87,3Hmotnost v kg:106Výhřevnost prostoru při zateplení 35W/1m3:203Velikost externího vzduchu v mm:50Výška v mm:1037Šířka v mm:502Hloubka v mm:530Kapacita zásobníku v kg:15Typ spalování:DvoustupňovéObklad:keramikaKonstrukce spalovacího prostoru:LitinaTyp roštu:PevnýPopelník:VyjímatelnýPřenos tepla:konvekce, ventilátorDoporučený tah komínu v Pa:10Výstupní teplota spalin v °C:89,9 - 181,2Hmotnostní průtok spalin v g/s:3,5 - 6,2